Chrzest Ratowników 2019

W sobotę 5 października na terenie basenu w Blanowicach odbył się Chrzest Ratowników WOPR Zawiercie. Uroczystość została objęta honorowym patronatem Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego.

Kilkunastu młodszych ratowników i ratowników wodnych złożyło w sobotę uroczyste ślubowanie:
„Ja, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjmuję za swoje godło niebieski krzyż i złotą kotwicę. Ślubuję, dopóki zdrów będę i sił mi wystarczy, bez względu na warunki:
• rzetelnie wypełniać obowiązki ratownika WOPR;
• ratować osoby, którym zagraża niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na wodach;
• dbać o sprawność i doskonalić umiejętności ratownika WOPR;
• wszelką wiedzą i doświadczeniem wytrwale przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na polskich wodach.”

Wszyscy ratownicy z rąk prezydenta Łukasza Konarskiego oraz prezesa WOPR Zawiercie Andrzeja Kręgiela odebrali legitymacje. W grono wodniackiej społeczności przyjęli swoich młodszych kolegów ratownicy z poprzednich lat. Specjalnie na sobotnią okoliczność przygotowali chrzest, który długo zostanie w pamięci uczestników plenerowego spotkania. Na zakończenie uroczystość przyszedł czas na pyszny poczęstunek, który w dużej części przygotowali rodzice.

WOPR Zawiercie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację sobotniego spotkania, dzięki któremu najmłodsi mieszkańcy Gminy Zawiercie mieli możliwość w uroczysty sposób zakończyć kolejny etap szkolenia ratowniczego.