Bezpieczeństwo nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą🏊‍♀️🤽‍♀️🚣‍♂️ – zaplanuj bezpieczną podróż🚘🚌🚄🛩

Wraz z nadejściem wakacji ruszyła ogólnopolska akcja pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ratownicy WOPR Zawiercie we współpracy z funkcjonariuszami Policji oraz strażakami przeprowadzają szereg spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Przypominamy jak bezpiecznie spędzić wakacje, uczymy, radzimy, przestrzegamy. Dokładamy wszelkich starań, aby letni wypoczynek upłynął wszystkim radośnie i stał się miłym wspomnieniem na zimowe wieczory.

Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w Zajeździe Jurajskim w Podlesicach ratownicy WOPR przypomnieli jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą oraz jak bezpiecznie podróżować:

BEZPIECZEŃSTWO W PODRÓŻY

1. Sprawdź stan techniczny pojazdu, ustawienie świateł i wyposażenie (gaśnica i trójkąt ostrzegawczy). Zaopatrz się w apteczkę i kamizelkę odblaskową.

2. Zaplanuj trasę podróży. Pomyśl o alternatywnych drogach. Pomocna będzie aplikacja zdarzenia drogowe on-line Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

3. Odpocznij przed jazdą, a w trakcie długiej jazdy samochodem rób przerwy.

4. Podróżując środkami komunikacji publicznej bądź ostrożny. Unikaj zatłoczonych miejsc, ale nie wybieraj pustych przedziałów. Nie śpij w podróży. Dokumenty i pieniądze trzymaj przy sobie. Nie pozostawiaj bagażu bez opieki. Bądź ostrożny w kontaktach z nieznajomymi osobami.